בחירת משרד אדריכלים מקצועי

שיפוץ, שינוי או בנייה של בית חדש חייב להיות מלווה על ידי אדריכל מקצועי. מדובר בלא פחות מאיש המקצוע החשוב ביותר לתהליך כולו. זה שייתן את הרעיונות ויסייע למצוא את הפתרונות שלהם זקוק הלקוח, הוא זה שיכין את ההדמיות הממוחשבות כדי שהלקוח יוכל לבחור מה הוא רוצה, הוא יהיה זה שיכין את השרטוטים והתכניות שיוגשו למהנדס מטעם הרשות המקומית לאישור והוא אפילו יהיה זה שיזמן את בעלי המקצוע שיבצעו את העבודות הלכה למעשה. כבר כאן ניתן להבין שדרוש משרד אדריכלים בכל פרויקט ופרויקט ופשוט אי אפשר להתקדם בשום מצב או אפילו להתחיל תהליך ללא האדריכל הצמוד.

נשאלת השאלה – איך אפשר לבחור את משרד האדריכלים המתאים? על אילו פרמטרים יש להסתמך כאשר צריך לבצע בחירה כל כך חשובה? כמובן שלשאלה זו אין תשובה אחת ויחידה וברוב המקרים צריך לקחת בחשבון יותר מפרט אחד בעת הבחירה. מעבר לכך, חשוב מאד לדעת שצריך לקיים פגישת הכרות עם אדריכל שמועמד ללוות את הפרויקט, שכן לא רק המקצועיות והניסיון שלו חשובים אלא גם התקשורת איתו, הכימיה איתו וכמובן שחשוב לוודא שחשים בנוח במחיצתו. כדאי להיפגש עם כמה אדריכלים ואז לבחור מבין אלה שענו על כל הדרישות.

על מה מתבססת בחירה של משרד אדריכלים?

להלן כמה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון ולברר אותם כאשר מלבטים בנוגע לבחירה באדריכל לצורך פרויקט כזה או אחר:

  • הוותק והניסיון של האדריכל בתחום. כמובן שככל שהניסיון רב, עשיר ומגוון יותר – כך אפשר יהיה לסמוך על דעתו של אדריכל.
  • התמחות בתחום מסוים – אדריכלים רבים מתמחים בנושא מסוים של אדריכלות ועיצוב וחשוב לוודא שהאדריכל שאתו נפגשים מציע שירותים בתחום הרצוי.
  • התרשמות מעבודות – בכל משרד אדריכלים יהיו אלבומי תמונות שיכילו תמונות של מבנים או חללים לפני ביצוע העבודות ולאחריהם. כדאי מאד להתרשם מתמונות אלה על מנת לעמוד על קנקנו של כל פרויקט.
  • אין כמו אינטואיציה אישית ותחושה נוחה במחיצתו של האדריכל ולכן שיחה קולחת בין הצדדים חשובה מאד ולא כדאי לוותר עליה.

ככל ומעמיקים במחקר ובבדיקות – כך יגדלו הסיכויים למצוא את האדריכל שאכן ייתן את התמורה ההולמת ויספק את השירות הטוב ביותר שבו מעוניין הלקוח. אנשים רבים שעבדו בצמוד לאדריכל מעידים שהזמינות שלו חשובה להם, שהם מעוניינים להיות מעודכנים בכל התקדמות של כל שלב בפרויקט ולכן מהותי עבורם לדעת האם אישורים התקבלו או האם בקשה אושרה או נדחתה. יחד עם זאת יש לקוחות שסומכים על משרד אדריכלים מקצועי ומבקשים לקבל עדכון פעם אחת מדי פרק זמן מסוים.

אי אפשר לבצע תהליכי שיפוץ או בנייה ללא אדריכלים ומכיוון שבדרך כלל מדובר בתהליכים שאורכים לא מעט זמן – חשוב מאד שהבחירה תתבסס גם על הפן המקצועי וגם על ההתייחסות האישית של האדריכל הן לפרויקט עצמו והן ללקוח שעבורו הוא מספק את השירות. גם עבור האדריכל יהיה חשוב מאד לתת את השירות הטוב ביותר על מנת לצרף את הלקוחות לחוג הלקוחות המרוצים ואלה שגם ימליצו עליו הלאה למי שמחפש שירותים דומים.

עוד במגזין

דורית סלע באתר 'פורטפוליו' – חדר משלי

דורית סלע דוגלת בתפיסה של עיצוב טוטאלי למבנים והחללים שאותם היא מתכננת. לצד העניין ההולך וגובר שלה בפיסול, היא מתנסה בעיצוב מינימליסטי – אבל מלא