דורית סלע - עיצוב ואדריכלות של בתי יוקרה

אדריכלות בתי יוקרה: אבן טבעית וחזיתות מפוסלות באדריכלות מודרנית

אדריכלות ועיצוב של בית פרטי זו אינה משימה קלה. נדרש להתאים את כל הפרטים, עד הקטנים ביותר, לרצונותיו, צרכיו ואופיו של הלקוח. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעוניינים בשילוב של חומרים טבעיים, כמו אבן ועץ, בעיצובו של הבית. גם מטעמי אידאולוגיה, כלומר שמירה על המראה הטבעי של הסביבה המקיפה את הבית ולהתאים את הבית לאזור, וגם בגלל טעם אישי וההרגשה הביתית, הטבעית והחמימה שמעניק עיצוב מסוג זה.

לדוגמה, פרויקט עיצוב ואדריכלות ייחודי במרכז הארץ שבוצע על ידי משרדנו, של בית יוקרה הממוקם על מגרש אי-רגולרי של כ- 500 מ"ר, שתוכנן עבור משפחה המורכבת מזוג ושלושה ילדים. האדריכלות מתאפיינת בקווים ייחודים המאפשרים מבט אל החוץ המשתנה – שמהווה חלק בלתי נפרד מהאישיות של הבית. עיצוב הפנים של הבית נעשה בקפידה ובתכנון, ומורכב מחומרים טבעיים כגון עץ, שיש ואבן, אשר מייצרים חיבור ישיר בין צורת המגרש והנוף אליו הוא פונה לבין פנים הבית.

התרשמו מהעיצוב בסרטון הבא - אדריכלות ועיצוב פנים של בית יוקרה עם חומרים טבעיים:

השימוש בחומרים טבעיים הפך לפופולרי מאוד בישראל ובעולם, בעיקר בבתים פרטיים המוקפים בסביבה טבעית עם נוף פתוח המשקיף לצמחייה, שדות או אדמות חקלאיות. יש כמה סיבות לכך.

1. חלק מהנוף – השימוש בחומרים טבעיים אינו פוגע בנוף הטבעי שמקיף את השטח ונותן תחושה שהבית הוא למעשה חלק מהנוף והסביבה בה הוא נמצא. זוהי סיבה מרכזית בגללה אנשים רבים בוחרים בסגנון עיצוב טבעי – בגלל האהבה לטבע, לירוק ולסביבה בה הם חיים ומתכננים לחיות במשך עשורים קדימה.

2. עיצוב על-זמני – העיצוב הטבעי הוא למעשה עיצוב על-זמני ולא טרנד חולף. החומרים הטבעיים תמיד נשארים באופנה – בגלל היופי שלהם והיוקרה שהם משדרים. לפסל אבן טבעית למראה מודרני הינו תהליך לא פשוט אך התוצאה שווה את המאמץ ואת ההשקעה שכן מדובר במראה נצחי שלא ימאס לאחר מספר שנים. זאת בניגוד לשימוש בחומרים סינתטיים אשר יכולים לאבד מאופיים לאחר מספר שנים.

3. עמידות לאורך זמן והתיישנות חיננית – המראה של חומרים טבעיים כגון אבן ועץ, עמיד מאוד לזמן רב לרוב יותר מחומרים סינתטיים כאלו ואחרים. מלבד תחזוקה בכל כמה שנים, עיצוב אדריכלי שנעשה בחומרים טבעיים ככל הנראה יחזיק הרבה יותר זמן. חשוב לדעת שגם תהליך התתיישנות של חומרים טבעיים הוא הרבה יותר נעים ויפה לעין מאשר חומרים סינתטיים ולעתים אף משתבח עם השנים.

4. מגוון חומרים – תמיד אפשר למצוא חומר טבעי שיתאים לאופי של בעל הנכס, הן מבחינת תקציב והן מבחינת מראה. ב"ארסנל" יש מספר רב של חומרים כגון: שיש, אבן טבעית, עץ, ברזל ועוד, ניתן לשלב את חומרים אלו בצורה מושלמת לפנים וחוץ הבית, כמו גם קיימים גוונים רבים וסוגים שונים של כל חומר טבעי.

5. מראה מרשים ויוקרתי – כאשר עושים שימוש נכון בחומרים טבעיים, ניתן לייצר מראה יוקרתי באמצעות שיטות אדריכלות ועיצוב מודרניות. התוצאה הסופית היא חמימה, טבעית, ביתית ויוקרתית.

צפו - שימוש בחומרים טבעיים בעיצוב ואדריכלות של בתי יוקרה פרטיים:

למשרד 'דורית סלע – אדריכלות ועיצוב פנים' ניסיון רב בעיצוב הפנים ובאדריכלות של בתי יוקרה פרטיים. אם אתם מתעניינים ורוצים לעצב את בית החלומות שלכם בעיצוב יוקרתי וטבעי, מוזמנים ליצור עימנו קשר להתייעצות.

דורית סלע - עיצוב ואדריכלות של בתי יוקרה

עוד במגזין

דורית סלע באתר 'פורטפוליו' – חדר משלי

דורית סלע דוגלת בתפיסה של עיצוב טוטאלי למבנים והחללים שאותם היא מתכננת. לצד העניין ההולך וגובר שלה בפיסול, היא מתנסה בעיצוב מינימליסטי – אבל מלא