מגזין עיצוב: מימות משפחתית

שיתוף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

לכתבה המלאה »

דירה ב”אם המושבות” בפתח-תקווה אדריכלות ועיצוב פנים – דורית סלע,  “דורית סלע אדריכלים”

נקודת המוצא בתכנון הדירה, שמיועדת למשפחה עם זוג הורים וארבעת ילדיהם, היא קו מודרני ונקי, תוך שמירה על חמימות משפחתית. אחת הדרישות הראשונות של המשפחה הייתה כי ביתם החדש יכיל יחידת דיור מלאה להורים, וכן סוויטה לבן הבכור המכילה בתוכה מקלחת. דרישה נוספת של המשפחה, אשר מאוד אוהבת את מראה הבטון החשוף, היא שאלמנט שכזה יופיע בדירתם.

עיצוב הפנים מבוסס על גווני הלבן – אפור – שחור. הפרקט, המשמש כרקע, נבחר בצבע אגוז, ומכניס חמימות רבה לחללים השונים. המטבח של “סמל” עוצב בלבן, אשר מאיר אותו, גם האביזרים המשלימים – שטיח, גופי התאורה, כסאות, וכד’ לא חורגים מהקו העיצובי של הדירה, כאשר התמונות השונות בדירה נבחרו בקפידה כך שיכניסו נקודות צבע לחללים השונים.

כיוון ששלד הבניין כבר היה בנויה בעת שהחל תהליך תכנון שיפוץ הדירה, בניית קיר בטון חשוף הייתה בלתי אפשרית. על מנת להכניס את אלמנט הבטון לחלל הסלון, נבנתה קונסטרוקציית גבס, אשר עליה מוקמו לוחות מצופים בטיח מיוחד שמדמה בטון חשוף. נקודות החיבור של הלוחות לקונסטרוקציה מוקמו בדומה לתפסנות הבטון ובכך התקבלה תחושת בטון חשוף בחלל המרכזי בדירה. הקיר עצמו מתחיל בדלת הכניסה לדירה, ומלווה את המבקר אל קצה הסלון והיציאה אל המרפסת. הרהיטים שנבחרו לסלון הם בגווני אפור-כסוף, עם אלמנט בולט יחיד בצבע כתום.

חדר השינה המרווח והמואר של ההורים תוכנן כיחידה הכוללת גם חדר רחצה וארון קיר מרווח. מקלחת ההורים חופתה בקרמיקה בצבעי שחור, ואילו משטח הכיור לבן. הכניסות  למקלחת נמצאת לצד המיטה, ומפריד בין החדרים קיר זכוכית חלבית עם דלת נסתרת. ריצוף החדר – פרקט עץ בצבע אגוז הוא המשכי לדירה כולה, והמיטה השחורה והמצעים הלבנים משלימים את העיצוב המודרני והמינימליסטי.

בדומה למקלחת ההורים, מקלחת הילדים מחופה באריחים שחורים, אשר מבליטים עליהם את האלמטים השונים בלבן – הכיור, האסלה והאמבטיה. חדר הרחצה לבן הבכור, הממוקם בסוויטה הנפרדת, נצבע כולו בלבן, למעט הריצוף אשר נבחר בשחור. כך, נדמה כי קיר הזכוכית החלבית אשר מפריד בין החדר למקלחת מאיר את החדר כולו.

פינות העבודה בחדרי הילדים תוכננו בשיתוף עם הלקוח – כך שיעמדו בדרישות השונות שיש לכל ילד. בעיצובן הושם דגש מיוחד על אופן פתיחת המגירות והמדפים, אשר נסתר אך עדיין נוח. הצבעים שנבחרו הם לבן ואפור, אשר יחד עם פרקט האגוז אשר נמצא גם בחדרי הילדים שומרים על הקו העיצובי של הדירה.

דורית סלע

עוד מהתקשורת