מגזין עיצוב: משפחה מודרנית

עמוד הבית > מגזין עיצוב: משפחה מודרנית

שיתוף

דירה בשכונת בבלי התל אביבית, עם עיצוב מודרניסטי וגישה משפחתית וחמימה – וילות יוקרה

כאשר קיבלה לידיה דורית סלע את הדירה הזו, הממוקמת בשכונת בבלי הוותיקה שבתל אביב, היא התבקשה לשוות לה  מראה משפחתי ומכובד, מראה ההולם את אופיים של הדיירים.בעלי הדירה, זוג בשנות ה-70 לחייהם, ביקשו לשפץ את הדירה שרכשו וליצור בה חלל נעים למגורים ולאירוח – הן עבורם והן עבור בני משפחתם המגיעים לביקורים.

הסלון עוצב בגווני קרם וקפוצ’ינו, כאשר נבחר ריצוף 90X90 גרניט פורצלן לפטו, המעניק לחלל תחושת גודל ומרחב משמעותיים. על הרצפה באזור זה מונח שטיח בגווני מוקה – לבן המחמם במידה ניכרת את האוירה ומשווה לחלל אופי רך, חם ונעים. בגב הסלון בוצע חיפוי קיר מעץ מחורץ, העוטף את הכניסה לשירותי האורחים ומגדיר היטב את מבואת הכניסה.

המטבח,מתוצרת גרמנית, תוכנן למעשה כשתי יחידות הפונות זו אל זו, כאשר בצד אחד מצוי קיר ארונות גבוהים הכולל תנור ומיקרוגל מובנים, ומולו משטח עבודה ארוך הכולל כיור, כיריים וקולט אדים. המטבח – שעיצובו מינימליסטי למדי – מציע חללי איחסון רבים ומשתלב עם צורתו האורכנית של החלל. כל זאת, מבלי להעמיס או לצופף אותו.
שילובים מעניינים תוכננו גם בחלליו הנוספים של הבית. כך למשל, חזית דלת הכניסה לחדר הרחצה של חדר ההורים תואמת את חזית ארון הבגדים הגדול, כאשר חדר הרחצה הלבן משדר ניקיון ויוקרה. את העיצוב משלימים וילונות וטפטים ה”מלבישים” את החלל באופי קלאסי ורך.
התאורה שנבחרה בדירה כוללת הארות מקומיות של ספוטים מרובעים, תאורות סמויות היקפיות המייצרות אשליית ניתוק בין הקירות לתקרה, ותאורה מיוחדת על גבי קירות נבחרים – המשווה לחדר אופי משוחרר וחדשני.
הדירה כולה מרוהטת בריהוט ייחודי המשלב עץ כבד עם משטחי זכוכית קלים – בחירה המייצרת משחק בין נפחים ומישורים ובין תחושת כובד לריחוף. הקו העיצובי של האדריכלית, המשלב עיצוב מודרניסטי עם גישה משפחתית וחמימה, מקבל כאן ביטוי מכובד ומעודן, התורם לחוויית המגורים הרצויה לבעלי הדירה ובני משפחתם.

פורסם ב”עיצוב” מעריב  גליון אפריל 2010

צילום: אורי אקרמן

לטיפים שימושיים אודות עיצוב פנים מודרני, לחצו כאן.

דורית סלע עיצוב

עוד מהתקשורת