חדש

עיצוב וילות יוקרה על קצה המזלג

בתים פרטיים קלים יותר לעיצוב, בשל העובדה שניתן לשחק ולעצב את החללים לפי הרצון של הארכיטקט ובעלי הנכס, אך לעיתים ישנן הגבלות כמו תקציב, שטח, שימוש בחומרים וסיבות אחרות המגבילות את הרוח העיצובית. לטענת דורית סלע, בעיצוב וילות יוקרה, הגבולות נפרצים, ולמעצב הפנים או לאדריכל ישנה אפשרות לעצב את הוילה בצורה חדשנית ויוקרתית, תוך שימוש בחומרים יוקרתיים, ושבירת מוסכמות עיצוביות.

עיצוב: דורית סלע
עיצוב: דורית סלע

בעזרת פתיחת חללים שבין הסלון למטבח לדוגמה, ניתן להשתמש במרקמים איכותיים כמו עץ או ריצוף מיוחד, ההופך את החללים המופרדים לחלל אחד גדול. חשוב לזכור כי בד”כ, כאשר מעצבים וילות יוקרה, מדובר על בתים גדולים המכילים קומות ומפלסים, כמו גם חצר רחבת ידיים ולעיתים בריכה. על כל אלו, מעצב הפנים או האדריכל צריך לנצח ולעצב אותם בצורה מיוחדת, איכותית, מוקפדת ויוקרתית. דורית סלע מדגישה, כי לעומת דירת יוקרה, בוילת יוקרה כל אזור וכל חלל דורשים מתן תשומת לב מיוחדת.

סלע מוסיפה ואומרת, כי עיצוב וילות יוקרה אינו שונה מעיצוב פנים רגיל בהתייחסות לפרטים הקטנים, כמו גם לאלמנטים, לחומרים, למרקמים ולצבעים שבהם נעשים שימוש. עם זאת, הדגש על חומרים יוקרתיים ואיכותיים יותר כמו עץ מלא, ריצוף מפואר או שילוב של זכוכיות,