בית ונוי: עץ, בטון ואור

עמוד הבית > בית ונוי: עץ, בטון ואור

שיתוף

כמו כל מפגש עם לקוחות חדשים, שההתחקות אחר רצונותיהם ואופיו של הבית שהם רואים לנגד עיניהם, מעוררת בי השראה ליצור “משהו אחר” בכל הקשור לחיבורי חומרים, כך המפגש עם הזוג הצעיר יצר אצלי מייד תחושה
ראשוניות” אומרת דורית סלע על הבית שתכננה באזור השרון. יוחדת ורצון ליצור עבורם מפגש שונה של מאסות חומר לצד נוחות פונקציונאלית כפלטפורמה מתאימה לפעילות דיירים (משפחה בת 5 נפשות) הביעו את רצונם בניקיון צורני משפחתית נוחה לאורך זמן, והמגרש שנועד לבנייה זימן את הנתונים הנכונים לכך- מגרש המשתרע על שטח של הרעיון התכנוני נשען על אסתטיקה וחוסר ראוותנות, אשר -500 מ”ר ומאופיין במתאר מרובע נטול אילוצים ונוח לתכנון.תורגמו למבנה “קובייתי” למראה המסתיר טפח וחושף טפחיים באמצעות מפגש ייחודי בין עץ ובטון.

חזיתו הקדמית חופתה בסרגלי עץ מסוג איפאה בהתקנה סמויה, כשהחיפוי כ”עיטוף” של העץ, שכמו ממסגר אותו במקטעים תוך יצירת חלק בלתי נפרד ממנו וקיומה מיטשטש. שילוב הבטון בוצע משיך ומחפה גם את דלת הכניסה כך שהיא נטמעת בתוכו קשר והמשכיות: בחזית האחורית הופך הבטון לפרגולה בנויה ם בחזית האחורית ובחלל הפנים כשהם מייצרים אגב כך יזון חזותי- אסתטי, ושני החומרים ממשיכים ומשתלבים המגנה על הבית מפני תנאי מזג אוויר שונים, ובחלל הפנים משמש חיפוי עץ זהה כאלמנט עיצובי הנוסך חמימות באזור פינת האוכל.

פורסם ב”בית ונוי” גליון ינואר 2016

צילום: עודד סמדר

עיצוב פנים -דורית סלע

עוד מהתקשורת

דילוג לתוכן