שחור לבן ומה שביניהם – בחירת צבעים למטבח

בעים במטבח – בעבר, הצבע הלבן היה הצבע השולט במטבחים. ארונות, קירות, שיש, מדפים ומה לא – הכל היה צבוע בגוונים בהירים הנוטים ללבן. דורית סלע, בעלת משרד אדריכלים ועיצוב פנים, מציינת כי עם הזמן, עוד ועוד מעצבי פנים החליטו לשלב גוונים וצבעים שונים בעיצוב המטבח, מה שמאפשר הכנסת צבעוניות, יצירתיות ושמחה לחלל האהוב על כולנו.

מכאן, שבחירה נכונה ונבונה של צבעים וגוונים לקירות, ארונות ומדפי המטבח יכולה לעשות את ההבדל בין מטבח פושר ומשעמם, לבין מטבח בעל אופי, שמחה וייחודיות. ישנם מעצבים המשתמשים בצבעים של מכשירי החשמל, של הכלים המונחים על השיש ושל שאר המוצרים הנמצאים במטבח, ומתאימים את הצבעים של הארונות והקירות אליהם. כך למשל, ניתן להשתמש בגווני אפור אם מכשירי החשמל מכילים נירוסטה ואלומיניום יוקרתי, מה שמשדר הרמוניה ושלמות בכל החלל, ללא משחקי צבע משוגעים.

לדורית סלע ניסיון של עשרות שנים בעיצוב פנים, והיא מספרת על לקוחות רבים מבקשים “למשוך” את הצבעים הקיימים במרחבי הבית, כמו בסלון או בחדרים, אל תוך המטבח. כלומר, אם קירות הסלון צבועים בצבע בולט או בעלי טקסטורה ומרקם מיוחדים, אותו עיצוב מיושם גם במטבח. אלמנט עיצובי זה מעניק המשכיות, אחידות וטשטוש בין החללים, כך שנוצר חלל אחד גדול ללא הפרדה.

טיפ נוסף הוא פשוט ללכת עם הלב. אמרו למעצב הפנים או לאדריכל מהו הצבע האהוב עליכם, כזה שתרצו לראות הרבה בעיניים שלכם, כדי שהוא יוכל להתאים את הגוונים לצבע האהוב שלכם. עם זאת, חשוב לא לבחור בצבע צעקני ובולט מדי, כיוון שעם הזמן הוא עלול להימאס.

ישנה רשימה קצרה המגדירה כל צבע:

צהוב – מלא שמחת חיים ושמשי.
כחול/תכלת – קריר, היי-טקיסטי, רענן.
כתום – חם, נינוח או מעורר (תלוי בגוון).
ירוק – רגוע.
לבן – מאוורר ונקי.
שחור – מופיע בדרך בדירות ווילות יוקרה.
בכל אופן, מומלץ להיעזר במשרד אדריכלות ועיצוב פנים המשתמש בתוכנה להדמיית הצבעים, כך שתוכלו לראות באופן חי וברור את שילובם של הצבעים במטבח המתוכנן.

עוד במגזין

דורית סלע באתר 'פורטפוליו' – חדר משלי

דורית סלע דוגלת בתפיסה של עיצוב טוטאלי למבנים והחללים שאותם היא מתכננת. לצד העניין ההולך וגובר שלה בפיסול, היא מתנסה בעיצוב מינימליסטי – אבל מלא