דורית סלע

תפקידם של האדריכל ומעצב הפנים

במאמר זה נסביר מדוע האדריכל ומעצב הפנים מהווים נדבך משמעותי לתהליך של בנייה ועיצוב בית או דירה חדשים

האדריכל ומעצב הפנים הינן דמויות מפתח מרכזיות בתהליך הבנייה והעיצוב של הדירה או הבית. קיימים מספר יתרונות בקבלת שירות משני בעלי המקצוע הללו וזאת מפני שתרומתם לתהליך הבנייה והעיצוב היא מכרעת.

האדריכל – תפקידו ויתרונותיו בראשית הפרויקט

האדריכל הינו בעל המקצוע שעומד בראשו של הפרויקט כך שהוא מנקז אליו את כל המידע, מחבר בין הצורך להתאים את המבנה לתנאי השטח וחוקי הבניה, מספק מענה עבור הצרכים והסגנונות של הלקוחות, מתאם את תקציב הלקוח לתהליך ועוד.

על האדריכל ללוות את לקוחותיו לאורך כל הדרך, לפתח יחד איתם את הרעיונות, לנהל תקציבים, להעריך את הצרכים והתפקידים של המבנה, לסייע בקבלת החלטות דוגמאתן: היכן המבנה ימוקם,  כיצד הוא משפיע ומשתלב בסביבה, האם הוא מעוצב כראוי ועוד.

כמו כן, צריך האדריכל לייצג את לקוחותיו, לסייע במציאת קבלן מוסמך, לנהל משא ומתן ועם בעלי מקצוע אחרים, להגיע לאתר ולעקוב אחר תהליך הבנייה – לבדוק האם הבנייה עומדת ביעדים ובלוחות הזמנים והתקציב, להכין את התוכניות ולהציג אותן ואת מפרטי הייצור ולפעמים להמחיש אותן על ידי תוכנת מחשב שמייצרת שרטוטים.

בנוסף תפקיד האדריכל הינו לתרגם את התוכניות לתוכניות עבודה כך שיהיו ברורות ויהיה ניתן להוציא אותן לפועל, לוודא כי הבניה מתבצעת בהתאם לתקנות, לוודא כי כל האישורים הנחוצים הושגו, לערוך ולהציג דו”חות, להציע רעיונות עיצוב ללקוחות, להתייעץ עם בעלי מקצוע בנוגע לעיצוב המבנה, לפרט את החומרים הדרושים ואיכותם, לפתור בעיות, לדאוג לבטיחות המבנה ועוד. אדריכל מקצועי ידאג לכל הנושאים הללו ויאפשר ללקוח להיות רגוע וסמוך ובטוח כי הפרויקט שלו נמצא בידיים מקצועיות לאורך כל הדרך.

על מעצב הפנים – תפקידו בפרוייקט

מעצב הפנים מסייע ללקוח בעיצוב החלל הפנימי של המבנה ולשם כך עליו להבין בכל המרכיבים שכלולים בבית, ביניהם: חיפויים, מטבחים, רהיטים מכל הסוגים וכל הסגנונות, חומרים (עץ, ברזל, אלומיניום, זכוכית, פלסטיק וכו’), טקסטיל, צבעים, סגנונות עיצוב, תאורה, ריצוף, שילוב אלמנטים בחלל, עיצוב חללים קטנים וגדולים ועוד.

כמו כן, על מעצב הפנים להציג פירוט עבודה ברור, לבצע מדידות ובדיקות, לערוך תוכניות, לבחור חומרים, ליצור נקודות מיקוד מעניינות, לפתח עיצובים, לקבוע לוחות זמנים, לראות את הפוטנציאל של המבנה ולדעת כיצד להפוך כל בית וכל דירה למקום שנעים לחיות בו. נוסף על כך, יכול מעצב הפנים לסייע בתחומים נוספים – להמליץ על בעלי מקצוע איכותיים שגובים מחירים הוגנים ועוד.

על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת צריך המעצב להביט על כל הבית ולעצב את החללים באופן שישלימו זה את זה ויעניקו מראה הרמוני וזורם. במקרים רבים מתלוות לתהליך עיצוב הפנים לא מעט התלבטויות, באמצעות מעצבת פנים מקצועית שמכירה את כל היתרונות והחסרונות של הבחירות יהיה ניתן להגיע להחלטות רבות, למצוא פתרונות טובים ויעילים שיתאימו לצרכים של בני הבית ולסגנונם האישי ולהפוך את הבית למקום אסתטי, מרשים ונעים למגורים.

לבחור בבעלי המקצוע המתאימים – בחרו במעצב פנים ואדריכל שמבינים אתכם

אם אתם מעוניינים למצוא אדריכל ומעצב פנים מקצועיים תוכלו לפנות אל משרדים שמתמחים בשני התחומים ומשלבים בין עיצוב פנים ותחום אדריכלות, , בצורה זו תוכלו לקבל מענה מלא עבור צרכי הפרויקט. באמצעות אדריכל ומעצב פנים מנוסים תוכלו להגשים את החלום שלכם ולחיות בבית מושקע שתוכנן בקפידה והותאם לצרכים שלכם ולטעם האישי שלכם. בעת בחירת בעלי המקצוע שימו לב לתחושת הכימיה, חשוב מאוד לבחור בבעלי מקצוע בעלי ראש פתוח שמבינים אתכם ומעניקים יחס אישי ואדיב.

דורית סלע

עוד במגזין

דילוג לתוכן